Şirketiniz İçin Açık İnovasyon

Yöneticileri Ne Diyor?

Abdulkadir Yalçuva - Mudo Mağazacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Şirket bünyesinde ki iş geliştirme ve proje ekipleri çalışmalarını hep içeriden, şirket gözünden değerlendirerek yapıyor, bazen asıl ihtiyaç sahibi olan müşteri gözünden dışarıdan bakmayı ihmal ediyoruz. Açık İnovasyon size bu bakış açısını vaad ediyor.Açtığımız çağrıya; denenmiş ve sonuçları başarılı olan bir çalışmanın bizim ihtiyaçlara ve sektöre uyarlanması yönünde bir çözüm geldi...

Devamı »

İbrahim Hakkı Yazıcı - Genel Müdür

Açıkinovasyon.com üzerinden yapmış olduğumuz çağrılar bize; tüketicilerin ve özelinde müşterilerimizin nabzını tutmak, onlardan aldığımız geri dönüş ve yaratıcı fikirler ile ürün ve süreçlerimizi geliştirmekte yardımcı olmuştur. Gerek yapılan çağrılara gelen dönüşler gerekse de çağrı dışında firmamıza gelen önerilerin, tüketici eğilimlerine ve müşteri merkezli gelişime önem veren firmamız tarafından olduk&c..

Devamı »

Murat Aydıner - TEB İnovasyon ve Müşteri Deneyimi Yönetici Yardımcısı

Acikinovasyon.com isminden de anlaşılacağı üzere yenilikçi, yaratıcı fikirlerin 7/24 iletilebildiği etkili bir platform. Üyeleri yeni çözümler, fikirler üretmek için kendilerini geliştirmiş, yetiştirmiş her yaştan ve meslekten kişilerden oluşuyor. Bu kurumlar için iyi bir avantaj. Çünkü aynı hedef kitleye ulaşmak ve fikirlerini alabilmek için çok daha maliyetli yatırımlar gerekiyor. İnovasyonu kurum kültürü haline ge..

Devamı »

Halil Aksu - Yönetici Ortak – GARTNER TURKİYE

Acikinovasyon.com’u kişisel olarak, kurumsal olarak ta mantıklı buluyor, destekliyorum. Acikinovasyon.com beklide daha önce de bunu söylemiştim bu ülke için biraz erken. İnsanlar daha düz inovasyon yapmayı beceremiyorken rakamlarda bunu destekliyorken siz şirketlere daha gelişmiş bir yöntem olan açık inovasyon yapmaya teşvik ediyorsunuz ama genel itibariyle mantıklı ve akıllıca bir sistem. Yazılım endüstrisinde ve internet ortamında çok hızlı yaygınlaşan Sof..

Devamı »

Güven Borça - Kurucu Ortak ve Yönetici – MARKAM

Birçok güzel fikir Türkiye’de geçmişte geri dönüşüm kutusuna atılmıştı.  Çok fazla ihtiyaç olmamış ama şimdi artık bunlara ihtiyaç var, yeni fikirlere ihtiyaç var, biz bu kutuyu o yüzden böyle isimlendirdik. İleri dönüşüm kutusu olsun, Türkiye’ yi dönüştürecek ileri götürecek fikirler üretmeye başlayalım. Bu kitaptaki fikirlerde benim ve arkadaşlarımın oluşturduğu fikirler..

Devamı »

Ali Selim Aytuna - Services & Solutions Manager – NOKİA TURKEY

Nokia olarak, Türkiye’deki mobil ekosistemi kurma girişimlerimizde uygulama geliştiriciler ile tüketiciler arasında etkin bir iletişim köprüsü kurmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla, kitlelerin bilgeliğine başvurmak için acikinovasyon.com aracılığıyla bir “ortak akıl çağrısı” başlattık. Bu çağrımızda tüketicilerden Nokia cihazlarında yükleyip kullanmak üzere Ovi Mağaza’da görmek istedikleri..

Devamı »

Tevfik Durmuşoğlu - Genel Müdür – BMGI TÜRKİYE

İnovasyon her yerde başlar: Müşteri ile temas noktalarında, pazarlama stratejinizde, insan kaynakları süreçlerinizde, öneri sistemlerinde, hedef karnelerinde, eğitim programlarında, atölye çalışmalarında, proje yönetiminde. Tüm bunların içinde açık inovasyonun kritik önemi olduğunu düşünüyorum. Açık inovasyon sektörden bağımsız olarak şirketlerin önündeki en büyük fırsatlardan biri. Bunu erken farkedip har..

Devamı »

Seçil Özekin Erdoğan - Proje Geliştirme Müdürü - TEKNOSA

Teknolojiyi süreçlerinde etkin bir şekilde kullanan bir şirket olarak böylesine yenilikçi bir platformun içinde bulunmak  hem Teknosa hem de müşterilerimiz için değer yaratıyor . Çevre konusunda yayınladığımız çağrı için kısa zamanda çok sayıda çözüm aldık. Bu zengin geri dönüşü  platformda yoğun olarak üniversite öğrencilerinin bulunmasına bağlıyoruz. İki haftalık kısa bir süre iç..

Devamı »

Acun Güneş - Pazarlama Müdürü - PETROL OFİSİ

Açıkinovasyon.com, yaratıcılık ve fikir geliştirip bunları dileyen herkese sunma imkanı yaratan bir platform. İlk 15 gün içinde, özellikle müşteri sadakatini artırmaya yönelik fikir beklentimize yüzlerce geri dönüş oldu. İçlerinde ürün ve hizmet önerilerinin yanı sıra müşteri deneyimlerini zenginleştirecek farklı fikirler geldi. Ürünlerin ve hizmetlerin giderek birbirine benzediği ve yoğun bir iletişimle benzer pek çok &u..

Devamı »

Ahmet Albayrak - Genel Müdür Yrd.- KUVEYT TÜRK

Kuveyt Türk olarak, Acikinovasyon.com’ da ilk çağrı açan işletmeler arasında  olduğumuzu biliyoruz. Önümüzdeki dönemde de acikinovasyon.com’un üye sayısının artışına paralel olarak beklentilerimizin karşılanacağını umut ediyoruz. Acikinovasyon.com’ un uzun ömürlü bir platform olmasını, üye şirketlerin Acikinovasyon.com’ u kendi müşterilerine duyurmasından ve müşteriler tarafından sistemin benimsenmesinden ge&ccedi..

Devamı »