Hakkımızda

Yaklaşımımız

Acikinovasyon.com’da yapacağınız inovasyon çalışmalarında süprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte karşılaşacağınız gerçekler ve bizim yaklaşımımız:

Çizginin Dışına Bakın

İnovasyon çağrınıza en iyi çözümü üreten kişi,  sizin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hiç kullanmamış olabilir.  Müşteri tanımınıza uymayan kişiler sizin için iddalı çözümler geliştirebilir, bu sebeple farklı bakış açılarına ulaşmak için çizginin dışına bakmak faydalı sonuçlar üretir.

Çizginin İçindekiler de Önemlidir

Bazen tam tersi olur ve ihtiyaç duyduğunuz inovasyon alanlarında, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanan kişiler en iyi çözümleri geliştirebilir. Çizginin içindekileri gözardı etmemelisiniz.

Farklılıklar Başarı Şansını Artırır

İnovasyon çağrınız için hangi meslek gruplarından çözüm geleceği ile ilgili tahminleriniz olabilir. Bu tahminlerinizde yanılabilirsiniz. Farklı meslek gruplarına dahil, farklı iş tecrübelerine ve uzmanlık alanlarına sahip kişilerin, hiç beklemediğiniz yerlerde size harika çözümler üretmesi Açık İnovasyon ile mümkün.

Amatörlerin Rönesansı

Üniversite öğrencileri teknik olsun yada olmasın inovasyon ihtiyaçlarınız için özel bir bilgi kaynağıdır.  Henüz iş körlüğü ile karşılaşmamız genç ve dinamik insanların ürettikleri inovasyon çözümleri sizi şaşırtabilir. Amatörlerin Rönesansına hazır olmalısınız.

Profesyonel Bakış 

Acikinovasyon.com şirketler arasında ki entelektüel sermaya duvarlarını esneterek, bilgi akışını hızlandırır. Rakibiniz olsun yada olmasan başka bir şirket çalışanı sizin için en iyi çözümü üretebilir. Sonuçta çoğu zeki insan başkaları için çalışıyordur, acikinovasyon.com  size bu zeki insanlara ulaşma şansı sağlar.

Yüksek Motivasyon Sağlayın

İnovasyon çalışmanıza gelen çözüm sayısını nicelik ve nitelik bakımından artırmak için katılımcıların motivasyonunu yüksek tutmalısınız. İnsanları motive etmek için büyük ödül tek başına yeterli olmayabilir. Ödülün miktarının ve türünün insanları tatmin ediyor olması gerekir. Bununla birlikte çağrınıza katılan herkese küçük bir hediye göndermeniz, şirketiniz için büyük bir wom etkisi oluşturacaktır.

Kaliteli Fikir

Bazen yüzlercesi arasından kayde değer hiçbir çözüm bulamazken, bazende 30 çözüm arasında sizi şaşırtacak 3-4 çözüm bulabilirsiniz. Çağrınıza gelen çözüm sayısı sizi yönlendirmesin, önemli olan nitekli çözümlerin sayıdır.